Dünyanın En Pahalı Arabaları

(5) / (6)
Bu arabaların fiyatları sınırlı üretim adetleri, benzersiz tasarımları ve performans özellikleri nedeniyle bu kadar yüksektir. Ayrıca, bu arabalar genellikle çok zengin veya ünlü kişilere satılır.

Dünyanın en pahalı arabaları arasında şunlar bulunur:

10. Bugatti Chiron Super Sport 300+

3 Milyon Dolar

Bugatti tarafından üretilen bu hiper araba, maksimum hızı 300+ mil/saat olan dünyanın en hızlı seri üretim arabasıdır.

9. Lykan Hypersport

3,4 Milyon Dolar

Lykan tarafından üretilen bu araba, dünyanın en pahalı arabalarından biridir ve benzersiz bir tasarıma sahiptir. Ayrıca, yüksek performanslı bir motora da sahiptir.

8. Pagani Huayra BC

3,5 Milyon Dolar

Pagani tarafından üretilen Huayra BC, yüksek performanslı bir motora ve benzersiz bir tasarıma sahiptir. Ayrıca, aerodinamik özelliklere de sahiptir.

7. Lamborghini Sian FKP 37

3,6 Milyon Dolar

Lamborghini tarafından üretilen bu hibrid araba, yüksek performanslı bir motora ve benzersiz bir tasarıma sahiptir.

6. McLaren P1 LM

3,6 Milyon Dolar

McLaren tarafından üretilen bu araba, yüksek performanslı bir hibrid motora sahiptir ve maksimum hızı 217 mil/saat'tir.

5. Lamborghini Veneno

4,5 Milyon Dolar

Lamborghini Veneno: Veneno, Lamborghini'nin 50. yılını kutlamak için üretilen çok nadir bir arabadır. Performansı yüksek bir motora ve aerodinamik bir tasarıma sahiptir.

4. Koenigsegg CCXR Trevita

4,8 Milyon Dolar

Koenigsegg tarafından üretilen bu araba, dünyanın en hızlı ve en pahalı arabalarından biridir. Performansı yüksek bir motora ve benzersiz bir tasarıma sahiptir.

3. Bugatti Divo

5 Milyon Dolar

Bugatti tarafından üretilen bu araba, yüksek performanslı bir motora ve benzersiz bir tasarıma sahiptir. Ayrıca, manevra kabiliyeti de yüksektir.

2. Bugatti Centodieci

9 Milyon Dolar

Bugatti Centodieci: Bu araba, Bugatti'nin klasik EB110 modeline dayanır ve benzersiz bir tasarıma sahiptir. Ayrıca, yüksek performanslı bir motora sahiptir ve maksimum hızı 261 mil/saat'tir.

1. Rolls-Royce Sweptail

13 Milyon Dolar

Rolls-Royce Sweptail: Bu araba, Rolls-Royce'un en pahalı ve benzersiz modellerinden biridir. Tasarımı tek başına el ile yapılmıştır ve özel bir müşteri tarafından sipariş edilmiştir.