Dünya'nın En Pahalı Ayakkabıları

(5) / (74)
İşte dünyanın en pahalı ayakkabılarından bazıları ve açıklamaları:

10. Louis Vuitton Archlight Sneakers

Louis Vuitton'un Archlight spor ayakkabıları, çok popüler hale gelen şık ve fütüristik bir tasarımdır. Spor ayakkabılar kalın bir tabana sahiptir ve deri ve neoprenden yapılmıştır.

2 Bin Dolar

9. Gucci "Diamond" Sneakers

Gucci'nin bu sınırlı sayıdaki spor ayakkabısı deriden yapılmıştır ve benzersiz bir elmas tasarımına sahiptir. Her ayakkabının beyaz altından ayarlanmış toplam 2.000 pırlantası vardır.

10 Bin Dolar

8. Nike Mag

Bu spor ayakkabılar, Geleceğe Dönüş Bölüm II filminde Marty McFly tarafından giyilen fütüristik ayakkabıların bir kopyası olarak yaratıldı. Spor ayakkabıların sınırlı bir sürümü vardır ve uyarlanabilir bir bağcık sistemi ile donatılmıştır.

12 Bin Dolar

7. Testoni Shoes

Testoni, dünyanın en lüks ayakkabılarından bazılarını yaratmasıyla tanınan bir İtalyan markasıdır. Bu ayakkabılar timsah derisinden yapılmıştır ve elmas işlemeli bir tokaya sahiptir. Her bir ayakkabı çifti sipariş üzerine yapılır ve tamamlanması yaklaşık 44 saat sürer.

38 Bin Dolar

6. Air Jordan 12 (Flu Game)

Bu spor ayakkabılar, 1997 NBA Finallerinin ünlü "grip maçı" sırasında Michael Jordan tarafından giyildi. Spor ayakkabılar Jordan imzalıdır ve orijinallik sertifikasıyla birlikte gelir.

104 Bin Dolar

5. Buscemi 100 MM Diamond

Buscemi'nin bu spor ayakkabıları beyaz deriden yapılmıştır ve 18 ayar som altın tokanın yanı sıra toplam 11,5 karat pırlantaya sahiptir. Ayakkabılar sınırlı sayıda ahşap kutuda gelir ve sipariş üzerine yapılır.

132 Bin Dolar

4. Stuart Weitzman'ın "Marilyn Monroe" Ayakkabıları

Tasarımcı Stuart Weitzman tarafından yaratılan bu ayakkabılar, efsanevi Marilyn Monroe'dan ilham almıştır. Topuklar satenden yapılmıştır ve çarpıcı bir Swarovski kristali süslemeye sahiptir.

1 Milyon Dolar

3. Debbie Wingham's "Abaya" Stilettos

Dubai merkezli tasarımcı Debbie Wingham, bu güzel stilettoları bütün bir "abaya" (geleneksel Müslüman giysisi) topluluğunun parçası olarak yarattı. Ayakkabılar pembe ve mavi elmas karışımına sahip ve tabanları 24 ayar altınla boyanmış.

15 Milyon Dolar

2. Harry Winston Ruby Slippers

Oz Büyücüsü'ndeki ünlü yakut terliklerden ilham alan bu ayakkabılar, Harry Winston tarafından yaratıldı ve dört buçuk pound yakut içeriyor. Ayakkabılar, klasik filmin 50. yıl dönümünü kutlamak için tasarlandı.

3 Milyon Dolar

1. Passion Diamond Shoes

Bu çarpıcı ayakkabılar, BAE merkezli Jada Dubai markası tarafından Passion Jewelers ile işbirliği içinde yaratıldı. Stilettolar saf altından yapılmıştır ve her biri 15 karat olan ikisi de dahil olmak üzere toplam 236 pırlantaya sahiptir.

17 Milyon Dolar